• 27.08.08, 14:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rahvas on üksmeelselt automaksu vastu

Hiljutisest Äripäeva tellitud Norstati arvamusuuringustselgus, et tervelt 76% küsitletutest on automaksu kehtestamise vastu. Valitsuses hautavat automaksu ideed toetab vaid 12% inimestest.
11% ei osanud öelda, mida nad uuest maksust arvavad. Enim olid kahevahel pensionärid ning kuni 24aastased noored, kel ilmselt pole endal neljarattalist sõpra.
Kõige rohkemautomaksu vastaseidon 45-54aastaste seas, kus seda maksu toetab vaid 10% küsitletutest ja teist samapalju ei osanud seisukohta võtta. See tähendab, et 80% on kindlalt vastu.
Üleüldse toetab automaksu vaid 12% naisi ja 13% mehi. Vastaste seas on mehi mõnevõrra rohkem kui naisi, kuid mõlemal juhul on maksu vastased pooldajatega võrreldes selgelt ülekaalus. Kui automaksu vastu oli 73% naistest, siis nendega sama seisukohta jagas 80% meestest.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Andmekogumisfirma Norstat küsitles 1000 inimest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.

Hetkel kuum

Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Järk-järgult tulevad Saksamaal kasutusse politsei uued töötõendid. Mida tasub neist teada?
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?
Kampaania toimub kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides, lisaks Šveitsis, Türgis ja Serbias.
Uudised
  • 09.02.26, 10:34
Tähelepanu: algas üle-Euroopaline veokite ja busside kontrollikampaania
Luubi all on iga detail: alates sõidukite seisukorrast kuni juhi dokumentideni välja
Lennuradari laokompleks asub logistiliselt strateegilises kohas, Tallinna ringtee ja Suur-Sõjamäe tee vahetus läheduses.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele