Bussijuhte ja teisi transpordispetsialiste
ühendav Transpordi Ametiühing kritiseerib teravalt valitsusringkondades levivat
mõtet rahapuuduse tõttu ühistranspordi dotatsioone vähendada.
"Nimetan ühistranspordi kärpimise ideed kõige jaburamaks mõtteks, mis kütusekriisi ajastul kellelegi üldse pähe võib lüüa," ütles ametiühingu esimees Peep Peterson.
Petersoni sõnul üritatakse mujal just ühistranspordi jõulise toetamisega kütusetarbimist ja sellega ka hinnašoki mõju majandusele vähendada. "Eesti valitsus näib seevastu tahtvat kõik rahvuslikud säästukroonid roosa paelaga kokku köita ning need andamina Siberi naftaässadele saata. Väga nupukas tegu," ironiseeris Peterson.Transpordi Ametiühingu analüütikute hinnangul on ühistranspordi toimimine kahtluse all isegi tänase finantseerimistaseme juures, maavalitsused kuulutavad tühiseks liinihankeid, sest riigil puudub võimalus ettevõtetele omahindagi maksta.Transpordi Ametiühing sõlmis bussisektori tööandjatega kaheaastase palgaleppe ja töörahu möödunud aasta detsembris, kui Eestis ähvardas bussijuhtide tähtajatu üldstreik.
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.