• 05.06.08, 12:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Automüük langes 2006. aasta tasemele

Uute autode müük on endiselt miinuses. Võrreldes eelmise aasta mai kuuga oldi seekord ARKi andmete kohaselt lausa 17 protsendiga miinuses.
AMTELi andmetel uute autode müük langes 15%, nullides viimase kahe aasta higi ja vaeva ningjäädes pidama 91 tehingut allapoole 2006. aasta taset, kirjutas Auto 24.
Kõige suuremad kannatajad möödunud kuul olidki esiotsa Toyota ja Honda, mille müük hävis enam kui kolmekümne protsendiga. Kolmandat kohta ehk Mazdat on seni veepeal hoidnud uue „Kuue“ tulek, vahendas Motors24. Tõsi on küll see, et suvel on selle auto tarnimisega probleeme, sest etteantud limiit on selleks aastaks üsna väike. See paraneb aga sügise poole.
Volkswagen, KIA ja Nissan on endiselt plussis. Eriti just viimane, kuid eelmise aasta tarneprobleemid on ka tänaseks lahenduse saanud. Huvitav on muidugi fakt, et üheteistkümnendaks on tabelis tõusnud Mercedes, kellel hoolimata sellel aastal puuduvatest mudeliuuendustest õnnestus maha müüa 28% rohkem sõidukeid kui eelmisel aastal. Üldiselt on kolm Saksa premiumbrandi esiosale lähemale kerkinud. Subaru on hoo üles saanud tänu lisandunud uuele esindusele ja uuele Foresterile, mis kahepeale kokku andsid 42% müügikasvu.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tõeline imeauto on aga Fiat, kes oma müügitulemused Münchauseni kombel patsi pidi üles vedas. Abiks uue 500 rambivalgus ja kasvuks koguni 135%. Kvaliteetautodest on kahtlaselt hästi läinud Mercedesel.
On karta, et languse trend jätkub. Üldiselt on teada, et soojad ilmad autosalongidesse kliente ei lisa ja suveks langeb müükveelgi.
Mai 2008 ARKi automüügi top 10
Mark 
2008 
2007 
Muutus % 
TOYOTA291425−32
HONDA251370−32
MAZDA225233−3
VOLKSWAGEN21116429
CITROEN157221−29
ŠKODA13611815
KIA1339934
NISSAN1237173
FORD121149−19
HYUNDAI111125−11

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele