Rekordilised naftahinnad ennustavad äsja
kasumlikuks muutunudlennundustööstusele
taasülemaailmseltkahjumit,viimase kuue kuuga on 24 lennufirmat
pankrotti läinud.
Rekordilised kütusekulud ennustavad, et ülemaailmne lennutööstus pöördub sel aastal tagasikahjumisse, just aasta pärast seda, kui vedajad jõudsid esimest korda pärast 2000. aastat kollektiivsesse netokasumisse, kirjutas ft.com.
Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse IATA direktor Giovanni Bisignani ütles, et nafta rekordiline hind üle 130 dollari on neid suunanudkaardistamata territooriumile. See lisandub nõrgenevale ülemaailmsele majandusele, mis ongi järgmine torm.
Iga lisanduv naftadollar tähendab vedajatele1,6 miljardi dollari suurust kulude kasvu.Bisignani lisas, et 24 lennufirmat on viimase kuue kuu jooksul pankrotti läinud ning sektorit ootab aasta pärast 99 miljardi dollariline kütusekulu tõus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.