Tallinna linnavalitsuse ekspertide komisjon
valis Ülemiste viadukti projekteerimise ja ehitamise riigihanke võitjaks Merko
Ehituse, kes rajas ka kõvera Smuuli silla.
Märtsi algul välja kuulutatud riigihanke konkursile laekunud seitsmest pakkumisest valis komisjonvälja justMerko Ehituse pakutud variandi, kirjutas Postimees.
Tallinna abilinnapea Deniss Boroditši sõnul oli Merko pakkumise maksumus38,05 miljonit krooni, mille eest peab firma projekteerima ja ehitama Ülemiste viadukti.
Konkursil teiseks jäänud Skanska EMV pakkumine oli 300 000 krooni odavam. Boroditš selgitas, et eksperdid ei kaalunud Ülemiste silla puhul üksnes ehituspakkumiste maksumust vaid vaatasid ka projekti visuaalset külge ehk arhitektuurilist inseneri poolt pakutud lahendust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.