Tallinna börsil pendeldas täna 1 euro
(15,65 krooni) taseme ümber Tallinki aktsia, sukeldudes teist päeva järjest
kohati ka sellest tasemest allapoole.
Väärtpaber sulgus siiski 1,9 protsenti miinuses 15,96 krooni (1,02 euro) tasemel. Tallinki aktsia käive ulatus7,9 miljoni kroonini. Tallink teatas täna, et firma suuromanik Infortar on suurendanud oma osalust firmas 40 protsendile. Varem kuulus Infortarile 39,1 protsenti aktsiatest.
Absoluutselt suurim kukkuja oli teist päeva järjest Merko Ehituse aktsia, kaotades päevaga 5,6 protsenti oma väärtusest. Merko aktsia maksis börsi sulgumisel 233,13 krooni (14,90 eurot) ja seda osteti-müüdi0,5 miljoni krooni eest.
Suurima käibega oli Starmani aktsia, millega registreeriti tehinguid68 miljoni krooni väärtuses. Starmani aktsia hind jäi muutumatuks, püsides 89,97 krooni (5,75 euro) tasemel. Starmani aktsiate omanikel oli täna viimane päev aktsepteerida firma ülevõtmispakkumine.
Börsil oli 12 langevat aktsiat ja kolm tõusvat, ülejäänud aktsiate hind jäi muutumatuks.
Börsi kogukäive ulatus 134 miljoni kroonini. Indeks OMXT langes 1,57 protsenti ja oli 721,36 punkti.
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.