27. juuli 2007
Jaga lugu:

EL ei luba lennufirmadel enam tõrjuda vanureid ja invaliide

Piiratud liikumisvõimega inimestel peab olema samasugune ligipääs lennureisidele nagu kõigil teistel reisijatel, seda näevad ette täna Euroopa Liidus jõustunud uued reeglid.

ELi diskrimineerimisvastased seadused keelavad nüüdsest lennufirmadel ja reisikorraldajatel tagasi tõrjuda kliente, viidates nende piiratud liikumisvõimele, välja arvatud juhtudel, kui see on piisavalt õigustatud ohutuse tagamise eesmärgil, vahendas postimees.eeEUobserverit.

Enamgi veel, järgmisest suvest on puuetega inimestel ja vanuritel õigus saada reisimisel ka tasuta abi kõigis Euroopa lennujaamades ja ELi riikides õhku tõusvatel lennukitel.

Lennujaamadele ja lennukompaniidele esitatakse sellega seoses rida nõudmisi, mida nad peavad oma kulul täitma hakkama – muu hulgas tuleb luua näiteks puudega reisijatele vajalik infrastruktuur, samuti võimalus reisida ratastoolide ja pimedate juhtkoertega.

ELi liikmesriigid peavad omalt poolt looma kontrollorganid, kes uute nõuete täitmist jälgima hakkavad ja reisijate kaebusi uurivad. Karistuste määramine eeskirjade rikkujatele jäetakse samuti liikmesmaade hooleks.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee