13. juuni 2007
Jaga lugu:

Eesti riik hakkab maksma sotsiaaltoetusi meremeestele

Euroopa Komisjon kiitis täna heaks Eesti poolse sotsiaaltoetuse Euroopa meremeestele, kes töötavad rahvusvahelises mereveos osalevatel kaubalaevadel, teatas Euroopa Komisjon.

Et toetust saada peab laev olema registreeritud Eesti laevaregistris ja sõitma Eesti lipu all. Meede toetab Eestis registreeritud laevandusettevõtjaid, kes on selliste kaubalaevade omanikud või käitavad neid mereveolepingu alusel, ning peaks tõstma Eesti laevanduse konkurentsivõimet rahvusvahelisel turul.

Eesti ametiasutused hüvitavad kuni täissummas sotsiaalmaksu nende Euroopa meremeeste eest, kes töötavad rahvusvahelises mereveos osalevatel kaubalaevadel, mis on registreeritud Eesti laevaregistris ja sõidavad Eesti lipu all. Toetust saavad eralaevandusettevõtjad, kelle alaline või teisene asukoht on Eestis.

Sotsiaalabi kogusumma on 540 miljonit krooni ja raha toetuse maksmiseks eraldas Eesti riik.

Toetuse maksab ajavahemikus 1. mai 2007 kuni 31. detsember 2012 välja toetuse maksmise eest vastutav Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Toetuse suhtes kehtivad aastased ja üldised eelarvelised piirangud. Kõnealuse algatuse raames väljamakstud abirahad ei tohi koos muude meetmetega ületada laevandustegevuse ja meremeeste pealt tasutud maksude ja sotsiaalmaksu kogusummat.

"Põhimõtteliselt kiitis Euroopa Komisjon heaks Eesti riigi plaani toetada meremehi ja see ei ole vastuolus ELi seadustega," selgitas Euroopa Komisjoni eesti esinduse meediasuhete osakonna juhataja Pille Vaher.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee