• 26.03.25, 09:54

Uus probleem: elektriautode akud kestavad liiga kaua

Elektriautodele ülemineku laineharjal kiiret rikastumist lootnud jäätmekäitlusettevõtted on silmitsi ootamatu murega: elektriautode akud kestavad oodatust palju kauem ja nende ümbertöötlemiseks pole piisavalt nõudlust.
Elektrum Drive’i äriarendusjuht Martin Raadik.
  • Elektrum Drive’i äriarendusjuht Martin Raadik.
  • Foto: Elektrum
„Kui esimesed masstoodetud elektriautod 15 aastat tagasi turule jõudsid, oli tehnoloogia veel väga algeline. Paljud neist autodest lõpetasid kõigest loetud aastate järel romula järjekorras. Kuna siis puudus veel ka lahendus sellises mahus vanade autoakude ümbertöötlemiseks, hakati akude keskkonnamõju hirmus paaniliselt ümbertöötlemisvõimekust arendama,“ räägib Elektrum Drive’i äriarendusjuht Martin Raadik.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.04.25, 10:38
Ladude automaatne täislahendus muudab laotöö kiireks ja veavabaks
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele