Elron taotleb Euroopa Liidu raudteeametilt (ERA) ühtset ohutustunnistust rahvusvahelise reisirongiliini käivitamiseks, mis annab õiguse raudteevedude tegemiseks Lätis.

- Elron tahab hakata Riiga sõitma.
- Foto: Andres Haabu
„Lätis reisirongidega opereerimine ja rahvusvahelise reisirongiliini käivitamine Tartu–Riia vahel eeldab Euroopa Liidu raudteeameti väljastatavat ühtset ohutustunnistust,“ ütles Elroni ohutusjuht Natali Aosaar. „Ohutustunnistus kinnitab, et ettevõtte ohutusprotsessid vastavad nii Euroopa Liidu kui ka siseriiklikele nõuetele. Praegu on Elronil Euroopa Liidu raudteemeti väljastatud ühtne ohutustunnistus raudteevedude tegemiseks Eestis.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.