Turvavöö kinnitamist meelde tuletav häälteavitus tõstis bussis turvavööde kinnitajate osakaalu kolm korda, selgus transpordiameti tellimusel tehtud Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi teadurite uuringust.

- Bussis on turvavöö, siis tuleb see ka kinnitada.
- Foto: Raul Mee
„Tulemused viitavad sellele, et kui turvavöid kinnitatakse vähe, piisab olukorra parandamiseks ka lihtsast helilisest meeldetuletusest. Mõjusate meetodite leidmiseks tasub ka tulevikus viia läbi korduvaid väikeseid eksperimente,“ ütles uuringu autor, psühholoogia nooremteadur Sille-Liis Männik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.