• 16.02.23, 11:28

Riik hüvitab koolieelikute ja erivajadusega inimeste tasuta vedamise

Valitsus otsustas täna eraldada reservist 4,2 miljonit eurot, et hüvitada veofirmadele koolieelikute ja erivajadustega inimeste tasuta vedamise kohustus.
Bussifirmad said õiguse hüvitisele.
  • Bussifirmad said õiguse hüvitisele.
  • Foto: Raul_Mee
Ühistranspordiseaduse kohaselt tuleb kommertsliinidel tegutsevatel bussifirmadel pakkuda tasuta sõitu eelkooliealistele lastele ja seaduses loetletud puuetega inimestele. Viis ettevõtjat vaidlustas kohtus tasuta vedamise kohustuse ning esitas taotluse riigilt hüvitise saamiseks. Halduskohtu menetluse raames küsiti seisukohta Euroopa Kohtult, kes leidis, et kõnealuse kohustuse eest tuleb vedajatele maksta Euroopa Liidu määruses ette nähtud hüvitist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele