• 04.11.22, 10:34

Oktoobris tegi Tallinna lennujaama tšarterreisijate arv rekordi

Oktoobri lennureisijate arv Tallinna lennujaamas oli 282 359, mida on 53% rohkem võrreldes eelmise aasta oktoobriga ning pea 90% pandeemiaeelsest reisijate arvust. Tšarterreisijate arv oli 50 738 reisijat, mis on läbi aegade suurim tellimuslende kasutanud reisijate arv ühes kuus.
Tallinna lennujaam.
  • Tallinna lennujaam.
  • Foto: Sven Zacek
Aasta üht populaarsemat reisimise kuud hoogustas sügisene koolivaheaeg, mida suve pikendamiseks kasutati. Kõige rohkem lennati oktoobris Vahemere rannikule Antalyasse, kuhu nii regulaar- kui tšarterlendudel reisis ligi 35 000 reisijat. Populaarsuselt järgnesid traditsioonilised sõlmjaamad Helsingi, Riia ja Stockholm. Suurima turuosaga lennufirmad Tallinnas olid Air Baltic ja Ryanair – kumbki teenindas 20% reisijatest. Järgnesid Finnair 9% ja Lufthansa 8% turuosaga. Oktoobrikuu tellimuslendude kolm kõige populaarsemat sihtkohta olid Antalya, Hurghada ja Iraklion.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.03.26, 11:13
Eesti teedeehitajatele ja jäätmekäitlejatele avaneb ligipääs Euroopa tipptehnikale
Eestis ja mujal Baltikumis on suurenenud nõudlus vastupidavate ja kõrge töökindlusega veolahenduste järele, eriti teedeehituses ja suurtes infrastruktuuriprojektides, kus tehnika peab taluma äärmuslikke töötingimusi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele