Tänapäeva laevu enam mehaaniliselt ei juhita ning laevade juhtarvutitesse on võimalik distantsilt sisse häkkida. Kui veel 2017. aastal raporteeriti rünnakuid laevade opereerimise tehnoloogiate vastu 50, siis sel aastal ulatub see juba ligi 500ni. Sestap alustati Eestis merenduse küberturvalisuse kompetentsikeskuse rajamist, millest võiks saada juhtiv taoline koolituskeskus maailmas.
Maersk kaotas neli aastat tagasi küberründe tõttu 300 miljonit dollarit.
  • Maersk kaotas neli aastat tagasi küberründe tõttu 300 miljonit dollarit.
  • Foto: Maersk
IT-turvalisusettevõtte Naval Dome andmetel on viimase kolme aasta jooksul kasvanud laevandusettevõtete vastu suunatud küberrünnakud 900%. Kõige tuntum rünnak pärineb aastast 2017, kui NotPetya küberrünnakuga pihta saanud Maersk kaotas viiruse tõttu 300 miljonit dollarit.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:58
Kaugloetavad tahhograafiandmed tõhustavad oluliselt logistikaettevõtete tööd
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele