Uuring: iga viies parklaõnnetuse põhjustaja põgeneb
Parklates on autodega õnnetusi juhtunud kolmandikul Eesti juhtidest, selgus If Kindlustuse poolt läbi viidud uuringust. Samuti selgus, et viiendik juhtidest on kokku puutunud olukorraga, kus õnnetuse põhjustaja on sündmuskohalt lahkunud.
Ülemiste keskuse parkla Tallinnas, kus mitmeid autoomanikke on poest naastes oodanud väike "üllatus".
Foto: Raul Mee
If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul juhtuvad ligikaudu pooled kõigist autodega seotud õnnetustest just parklates. Paraku ei võta paljud juhid selliseid õnnetusi piisavalt tõsiselt.
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.