Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Läti riiklik raudteefirma sai miljoneid trahvi
Läti konkurentsiamet trahvis riigi raudteefirmat 5,7 miljoni euroga oma turupositsiooni ärakasutamise eest, kirjutab Läti ringhääling.
Läti riiklik raudteefirma sai nahutada konkurentsiolukorra ärakasutamise eest.
Foto: LDZ CARGO
„Alates 2007. aastast on Läti riigifirma LDZ CARGO, kasutades ära oma domineerivat positsiooni, teinud konkurentidele järjest keerulisemaks tegutseda Lätis raudteeveo valdkonnas,“ vahendas ringhääling Läti konkurentsiameti teadet.
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.