Autor: Logistikauudised.ee • 29. november 2019

Eesti Raudtee tellis Hispaaniast 11 miljoni eest ülesõitude uuendustöid

Tondi ülesõit Tallinnas.
Autorid: Raul Mee, Andres Haabu
Eesti Raudtee ülesõite ja ülekäike hakkab moderniseerima Hispaania ettevõte Ingeniería y Control Ferroviario, teatas raudteefirma, kes sõlmis kahe ettevõtte vahel 11 miljoni eurose mahuga lepingu.

Töödega alustatakse veel sel aastal ning planeeritakse lõpetada nelja-viie aasta jooksul.

„Lepingu mahtu kuulub Eesti Raudtee taristu 103 ülesõidu ja 9 ülekäigu automaatikalahenduse väljatöötamine. Lisame tööde käigus oma taristu ülesõitudele tõkkepuid, jalakäijatele foore ning helisignalisatsiooni sinna, kus vajalik,“ märkis Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee pressitate vahendusel.

Ülekäikude puhul alustatakse automaatikalahenduse väljatöötamist Kitsekülast ja Veerennist. Ülejäänud ülekäigud, mis saavad lisaohutustehnikat nii fooride kui ka helisignalisatsiooni näol, asuvad Kehras, Aegviidus, Jõhvis ja Raasikul.

Hispaania ettevõtte ülesanne on lepingu järgi projekteerida, tarnida ja paigaldada ning teha kõik tööd, mille tulemuseks on kasutusloaga varustatud ülesõidu või ülekäigu automaatikasüsteem. Lisaks kuulub hanke mahtu ülesõitude ja ülekäikude monitooringusüsteemi ning elektrivarustuse väljaehitamine raudtee võrgus.

Eesti Raudtee tänasest 150 ülesõidust on tõkkepuudega varustatud 36, 2024. aastaks ei jää ettevõtte taristul ühtegi reguleerimata ega tõkkepuudeta raudteeülesõidukohta sageda reisirongiliiklusega raudteelõikudel.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077