Tallinna tänavailt veeti ööpäevaga ära 2365 kuupmeetrit lund, mida on pea 400 kuupmeetrit rohkem kui eelmise nädala lõpupäevil ööpäevaga veeti, teatas Tallinna Kommunaalamet.

- Lumekoristus Tallinnas.
- Foto: Andras Kralla
Väljas oli lund tõrjumas ja tänavaid puhastamas 85 ühikut tehnikat ehk siis üle 20 ühiku rohkem kui leping tavapäraselt kohustab. Lisaks töötas 73 inimest käsitööbrigaadides.
Linna lepingupartnerid puistasid laiali üle 17 tonni libedust tõrjuvaid sõelmeid ja 95 tonni kloriide.
„Ilmaolud on olnud keerulised, kuid pideva tööga on teeolud suudetud hoida rahuldaval tasemel,“ sõnas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. „Oluline on meeles pidada, et ehitusseadustiku kohaselt on teega külgneva maatüki omanik kohustatud tagama kõnnitee õhtuse. Kui kõik koos pingutame, on tänavad turvalised.“
Klandorf osutas, et kasvavaks probleemiks on ka jääpurikad. „Tallinna heakorraeeskiri kohustab kinnistu või ehitise omanik kohustatud kõrvaldama ka katustelt lume ja jääpurikad,“ meenutas Klandorf.
Libedatest kõnniteedest ja ohtlikest purikatest tuleb informeerida Tallinna Munitsipaalpolitseid telefonil 14410 või helistada Tallinna abitelefonil 1345.
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.