Autor: Logistikauudised.ee • 16. jaanuar 2019

Rongisõitjate arv Tallinna ja Narva vahel kahekordistus

Elroni rong Balti jaamas.
Autor: Andres Haabu
Elroni rongidega sõideti möödunud aastal üle 7,6 miljoni korra, reisijate arv kasvas 4%. Tallinna ja Narva vahel sõitjate arv aga koguni kahekordistus.

„Möödunud aasta tulemused on rõõmustavad – seatud eesmärgid said täidetud ja enamgi veel – suutsime rongireisijate arvu viia 7,7 miljonini, mida on 4% enam kui 2017. aastal. Rekordiline oli maikuu, kus tehti enim sõite viimase 23 aasta jooksul – kokku 724 000 rongisõitu,“ tõdes Elroni juhatuse esimees Merike Saks.

„Jõupingutused rongisõidu populariseerimisel on vilja kandnud. Enim on märkimisväärset kasvu näidanud Narva suund – Tallinna ja Narva vahel on aastaga sõitjate arv rohkem kui kahekordistunud, sõitude arv tervikuna on kasvanud 113%. Reisijate arvu kasv näitab nõudlust ja tingib vajaduse tihedama sõiduplaani järele, teisalt paneb see kogu meie rongipargi proovile ning kinnitab vajadust täiendatavate rongide järele,“ sõnas Saks.

„Reisijad eelistavad kiireid ühendusi, seda näeme nii Tartu, Narva kui ka Viljandi suunal. Muutsime alates detsembrist sõiduplaani tihedamaks nii Tallinna ja Tartu kui ka Tallinna ja Rapla ning Viljandi vahel. Tartu suunale lisasime täiendava ekspressrongi, mis võimaldab nüüd kiirelt Tartusse sõita ka õhtusel ajal. Lisaks tõime ekspressväljumise ka Tallinna-Viljandi liinile, mis viib reisijad ühest linnast teise vähem kui kahe tunniga.“

Elroni juhatuse esimehe sõnul valmistab lisaks reisijate arvu kasvule rõõmu ka klientide rahulolu kasv - võrreldes 2017. aastaga on teenusega rahulolu kasvanud 8%, mis tähendab, et 87% vastajatest on meie pakutava teenusega rahul, kusjuures aastaga on sagenenud ka rongi kasutuskordade arv.

„91% vastajatest peab meid kliendisõbralikuks ja usaldusväärseks – see on suur tunnustus. Täname kõiki kliente kiire ja keskkonnasõbraliku sõiduvaliku tegemise eest. Klientidele kvaliteetse ja meeldiva teenuse pakkumine on jätkuvalt meie prioriteet ning töötame selle nimel, et pakkuda alati vaid parimat rongisõidu kogemust.“

Elroni rongidega tehti eelmise aasta jooksul enim sõite Tallinna ümbruses Tallinna-Paldiski (1 536 000 reisi), Tallinna-Riisipere (1 002 000 reisi) ja Tallinna-Aegviidu (956 000 reisi) liinil; kaugliinidest olid kõige populaarsemad Tallinna-Tartu (1 057 000 reisi), Tallinna-Narva (491 000 reisi) ja Tallinna-Viljandi (480 000 reisi). Kokku tehti kõikidel Elroni liinidel 7 656 000 sõitu ehk keskmiselt 21 000 reisi päevas.

„Meil on hea meel, et üha suurem osa sõitjatest eelistab osta pileti ise veebist. Aasta algusest on nüüd võimalus ka rongist ise sõiduõigus lunastada, kasutades selleks piletimasinat. Ise ostes on pileti hind soodsam ning teenindajatel jääb rohkem aega, et teha kõigile rongisõit võimalikult meeldivaks.“

Elroni piletitulu ulatus 2018. aastal 16 miljoni euroni, mida on 21% rohkem kui 2017. aastal.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077