• 28.11.17, 10:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Simson: Transpordisektoris töötagu parimad, sõltumata soost

Minister Kadri Simson allkirjastas esmaspäeval koos Euroopa Komisjoni transpordivoliniku Violeta Bulci, Euroopa Parlamendi transpordikomisjoni juhi Karima Delli ja Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee presidendi Georges Dassisega Brüsselis deklaratsiooni, millega taotletakse naistele ja meestele võrdseid võimalusi transpordisektoris töötamiseks.
Minister Kadri Simson allkirjastas deklaratsiooni, millega taotletakse naistele ja meestele võrdseid võimalusi transpordisektoris töötamiseks.
  • Minister Kadri Simson allkirjastas deklaratsiooni, millega taotletakse naistele ja meestele võrdseid võimalusi transpordisektoris töötamiseks.
  • Foto: MKM
„Transpordisektor on ajalooliselt olnud valdkond, kus valdav osa töötajaid on mehed. Siiski ei ole naisi sellelt elualalt eemal hoidnud mitte fakt, et tegemist on naistega, vaid ennekõike ühiskonna üldisem arengutase ja sellega kaasas käinud dogmad. Naisena transpordisektori arengu eest vastutades pean oluliseks, et selles valdkonnas töötaks oma ala parimad eksperdid ning maksaksid eelkõige teadmised ja oskused,“ sõnas deklaratsiooni allkirjastanud majandus- ja taristuminister Kadri Simson pressiteate vahendusel.
Naiste ja meeste võrdsus on üheks Euroopa Liidu alusväärtuseks. Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee ning Euroopa Komisjoni algatatud tegevusprogramm võimaldab transpordisektori kõigil esindajatel ja selle sidusrühmadel pakkuda välja oma algatused soolise võrdõiguslikkuse edendamiseks ja heade tavade vahetamiseks.
„Loodan, et tänane deklaratsioon oli kõigest algus võrdsemate võimaluste teel. Võrdsemad võimalused ja iganenud arusaamade kadumine aitavad kaasa kogu sektori arengule ja kompetentsi kasvule,“ lõpetas Kadri Simson.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tegevusprogrammi ja deklaratsiooniga saab lähemalt tutvuda aadressil http://www.eesc.europa.eu/en/our-work/opinions-information-reports/opinions/women-and-transport-platform-change

Seotud lood

Uudised
  • 15.11.17, 17:01
Minister Kadri Simson on transporditeemalisel visiidil Leedus
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson väisas täna Vilniust, kus kohtub Leedu transpordi- ja kommunikatsiooniministri Rokas Masiulise ja Läti transpordiministri Uldis Augulisega.
Uudised
  • 17.11.17, 09:54
Tallinna Sadam kruvib pinget
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm loodab pikalt oodatud aktsiate esmasemissiooni ehk IPOga kohalikku rahvast investoriteks kasvatada ning plaanib müüa seda laialt ka välismaal.
Uudised
  • 10.11.17, 14:37
Simson: Eesti võiks juhtida transpordi digiteerimist
Kolmapäevast tänaseni Tallinnas toimunud digitaalse transpordi konverentsil näitas Eesti ülejäänud Euroopale teed digitranspordi tulevikku, seisab majandus- ja kommunikatsiooniminsteeriumi tänases pressiteates.
Uudised
  • 19.10.17, 12:17
Simson: lennuohutusega tuleb tegeleda pidevalt
Sel nädalal kohtuvad maailma tsiviillennunduse võtmeisikud Tallinnas, et arutada, kuidas tagada lennuohutus kiirestiarenevas ja pidevalt uusi väljakutseid pakkuvas maailmas.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele