• 23.03.15, 10:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Leetu saabus Balti riikide suurim teleskoop-autokraana

Saksamaalt  saabus Leetu Klaipeda sadamasse Balti riikide suurim teleskoop-autokraana. Uue, 500-tonnise tõstejõuga kraana valmistas eritellimusel Liebherr ning selle ostis 2,9 miljoni euro eest Strele logistics.
Strele logisticsi nõukogu esimeesKestutis Slavinskase sõnul tehti otsus sellise kraana ostmiseks piirkondliku turu vajadustest lähtuvalt, sest keerukate seadmete kasutamist ja paigaldustöid hõlmavad projektid tuleb läbi viia üha kiiremalt ja madalamate kuludega. Sellise kraana tulek ehitusturule lubab paigaldatava tarindiosa maa peal võimalikult suures mahus kokku monteerida ja tõsta seejärel korraga soovitud kohta. Sellega hoitakse kokku väga kulukat koosteaega kõrguses ja pole enam vaja rentida pikaks ajaks väiksema tõstejõuga kraanasid.
„Igal aastal investeerime umbes kaks miljonit eurot oma masinapargi uuendamisse, uute kraanade ostmisse ja rendimasinate arvu suurendamisse. Aga sel aastal ostetud suurima tõstejõuga teleskoop-autokraana on mahukaim investeering ettevõtte ajaloos,“ ütles  Slavinskas.
Teleskoop-autokraana valmistati eritellimusel ja selle kokkupanekuks kulus umbes kolm kuud. Mažeikiais asuv ettevõte Strele logistics valis kraanale võimalikest parimad tehnilised omadused: 50 meetri pikkune teleskoopnool, 91 meetri pikkune paindlik vints, 165 tonni kaaluv vastukaal ja nooletugevdus suurema tõstejõu saavutamiseks.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kraana tehnilised parameetrid on muljetavaldavad: 500-tonnine tõstejõud võimaldab korraga tõsta 300 sõiduautot; tõstekõrgus on 134 meetrit ehk 45-korruselise maja kõrgus ja lasti saab tõsta kraanast 100 meetri kaugusele, mis võrdub umbes jalgpalliväljaku pikkusega. Kraana tööiga on üle 20 aasta, aga võib ulatuda ka kuni 30 aastani.
 Teleskoop-autokraanal on palju kasutusvõimalusi: seda saab kasutada korstnate, katelde ja reaktorite paigaldamisel, sillaelementide ja muude suurte rajatiste monteerimisel ja kohaletõstmisel, tuuleturbiinide hooldusel, transformaatorite ja muude tööstusseadmete paigaldamisel ning kõikidel tööstuslikel ehitus- ja rekonstrueerimistöödel. „Siiani Balti riikides nii suurt ega sellist tüüpi kraanat polnud. Vajadusel toodi kraana Saksamaalt, Poolast või Soomest. Samas olid kraanade ja juurdekuuluva varustuse tarne-, paigaldus- ja halduskulud väga kõrged. Meie ettevõte kavatseb uut kraanat kasutada kõigis kolmes Balti riigis, seega saame pakkuda mõistlikke hindu ning paindlikku ja kiiret tõsteprojektide teostamist,“ selgitas Kestutis Slavinskas. Siiani koosnes Strele logisticsi rendikraanade park 35 autokraanast tõstejõuga 35-250 tonni ja üldise koormusmomendiga 9,406 t-m. Tänu uuele kraanale suureneb see kuni 11,017 t-m-ni ning Strele logisticsist saab suurim selles valdkonnas tegutsev ettevõte Balti riikides. Maailma arvestuses on ettevõte 130.–150. kohal. 2014 aastal oli Strele logisticsi käive 5,40 miljonit eurot, mis oli 2013. aastaga võrreldes 12% suurem. 60% ettevõtte tulust tuleb Leedu turult ja 40% välisriikidest – Rootsist, Lätist, Eestist ja Soomest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Hetkel kuum

Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Järk-järgult tulevad Saksamaal kasutusse politsei uued töötõendid. Mida tasub neist teada?
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Suurim ettevõte Baltic Maritime Logistics Groupis on 182 miljoni eurose müügituluga Hansa Shipping.
TOP
  • 30.01.26, 14:02
Dividendide TOP: BMLG aktsionärid võtsid ligi 10 miljonit eurot dividende
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Vito on nii seest kui väljast üllatavalt nägus, elegantne ja võimekas mahtuniversaal.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele