Jaga lugu:

Kuidas suhtuda võõr- ja renditööjõusse?

Äripäev korraldas Tööõiguse Aastakonverentsi eel ettevõtete hulgas küsitluse, kuidas suhtutakse võõrtööjõu kasutamisse ja millised on välistööjõu kaasamisel suuremad hirmud.

Transpordisektoris nähakse võõrtööjõu kasutamise võimalust autojuhtide ametikohal. Transpordifirmade hulgas tõsteti esile, et just Venemaa suunale on keeleliselt ja kultuuriliselt vajalik oma inimene, kes saaks Venemaa tolliga paremini hakkama ja ei vajaks ka Venemaa viisat.

Kõigi ettevõtlusvaldkondade peale kokku nimetati välistööjõu palkamisel kolme olulisema probleemina palgalõhe Eesti ja välismaa tööjõu vahel, välismaalt saabunutel on keeruline orienteeruda kohalikes (õigus)küsimustes ning kommunikatsioonihäireid.

Lisaks nimetati probleemidena veel elamispinna küsimust, keeleoskust, töölubade menetlemist, slaavikeelsete töötajate ebausaldusväärsust (probleemid distsipliini, töössesuhtumisega), Eesti kui töö- ja elamiskoha vähest atraktiivsust..

Neile probleemidele otsitakse ja antakse vastuseid 24. Mail toimuval Tööõiguse Aastakonverentsil. Konverentsi kavaga saab lähemalt tutvuda SIIN

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee