Tallinna linnavalitsus kavatseb korraldada oktoobris tasuta ühistranspordi teemalise rahvusvahelise konverentsi.
Konverentsi „Tasuta ühistransport Tallinnas – julge samm rohelise pealinna suunas“ korraldamise eesmärgiks on laiemalt tutvustada Tallinna kui Euroopa Liidu suurimat tasuta ühistransporti rakendavat linna ning Tallinna plaane tasuta ühistranspordile üleminekul, vahendas Raepress pealinna plaane. Ühtlasi on konverentsi eesmärgiks tutvuda teiste tasuta ühistransporti kasutavate linnade kogemustega ning ekspertide seisukohtadega.
Konverentsile kutsutakse kõigi tasuta ühistransporti praktiseerivate ja sellest teemast huvitatud linnade esindajad ning teemat kajastanud välisajakirjanikud. Lisaks konverentsi plenaaristungile toimub ka neli valdkondlikku arutelu transpordi-, keskkonna- ja sotsiaalmajanduslike küsimuste käsitlemiseks.
Konverentsi korraldamiseks moodustab linnavalitsus homsel istungil ajutise komisjoni. 15-liikmelise komisjoni esimeheks kinnitatakse abilinnapea Kalle Klandorf. Komisjoni kutsub kokku ja komisjoni tööd korraldab Tallinna Linnakantselei.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.