Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Laevaõnnetus jättis Eesti veokid vee alla
Eile õhtul juhtus Saksamaal Travemündes laevaõnnetus, kus Saksamaa laev Nils Holgersson rammis Taani lipu all sõitvat Urdi. Õnnetuse tõttu jäid vee alla ka mitmed Eesti veokid, kirjutab Õhtuleht.
Õnnetus juhtus kell 18.15. Hetkel on teada, et Nils Holdersson rammis küljelt Scandlines laeva, rebides selle keresse augu. Keegi reisijatest ega meeskonnaliikmetest viga ei saanud.
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.