Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et tollivormistusel kasutatav kaupade nomenklatuur muutub alates 1. jaanuarist 2012.
Nomenklatuuri muudetakse igal aastal tulenevalt rahvusvahelistest läbirääkimistest või eesmärgist nomenklatuuri lihtsustada ja kaasajastada. 1. jaanuarist on aga kavas ka need muudatused, mis seotud kaupade nomenklatuuri aluseks oleva rahvusvahelise harmoneeritud süsteemi nomenklatuuriga.
Kõik kaupade nomenklatuuri muudatused ja nendega seotud Euroopa komisjoni poolt kehtestatud meetmed kajastuvad Eesti Tollitariifistikus (ETT). Maksu- ja Tolliamet integreerib tollitariifistikku ka ajakohastatud kaubakoodidega seotud riiklikud meetmed.
Eesti Tollitariifistiku leiab MTA kodulehel
www.emta.ee e-päringute all. Samas on ka kogu info 2012. a nomenklatuuri muudatustest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.