Oktoobris teenindas Riia sadam 48 konteinerlaeva ehk selle aasta kümne kuu võrdluses oli sadama jaoks tegemist rekordkuuga, teatas sadama pressiteenistus.
Aasta esimese kümne kuuga on kasvanud Riia sadamat läbinud kauba hulk 3,5%, kuigi sadamat väisanud laevade koguarv on kahanenud 2,9%, kirjutas baltic-course.com. Sadamas käivad laevad on varasemast suurema kandevõimega, vedades korraga rohkem kaupa.
Kruiisilaevi on sel aastal Riia sadamas käinud 68, mida on viie laeva võrra enam kui möödunud aasta samal kuul. Kõige märkimisväärsem on aga, et reisijate arv kruiisilaevadel on kasvanud 15,1%.
Aasta lõpuni loodab Riia sadam võõrustada veel 70 kruiisilaeva, mis tooks linna umbes 60 000 külastajat.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Oktoobris kasvas Riia sadamasse sisse tulnud tankerite arv 9,8% ja tankerite kaubamaht 23,1%. Puistlastiga laevade koguarv sadamas on sel aastal olnud 294, mida on 9,3% enam kui mullu. Kaubamaht on samal ajal kasvanud 16,5%.
Kokku on Riia sadamas sel aastal käinud 3277 laeva, mis on 99 võrra vähem eelmisest aastast.
Seotud lood
Kas oled kunagi teinud äriotsuse, tuginedes vaid kõhutundele? Tõenäoliselt küll. Ettevõtluses on intuitsioonil oma koht, kuid tänapäeva kiiresti muutuvas majanduskeskkonnas võib see osutuda petlikuks. Kuidas teha vahet tundel ja tegelikkusel? Vastus peitub andmetes. Andmetark juhtimine ei ole enam pelgalt suurkorporatsioonide pärusmaa, vaid edu võti igas suuruses ettevõttele.