Jaana Pikalev • 3. november 2011
Jaga lugu:

Sadamat läbis käesoleval aastal rekordhulk kruiisireisijaid

Käesoleval aastal läbis Tallinna Sadamat rekordilised 443 500 kruiisireisijat, kui vastu võeti 301 kruiisilaeva.

Käesoleval aastal külastas Tallinna Sadama sadamaid 44 kruiisifirmat ja 76 erinevat kruiisilaeva. Kokku teenindati Tallinnas ja Saaremaal 443 500 kruiisireisijat 151-st erinevast riigist. Kõige aktiivsem kuu külastuste osas oli august, mil Tallinna Sadamat väisas 124 959 kruiisireisijat, korraga oli kõige enam sadamas sees kuus laeva.

Kokku jätsid kruiisireisijad Tallinnasse ostudega umbes 17 miljonit eurot, millele lisandub veel meeskonnaliikmete kulutused, tulu sadamatasudest, lootsi- ja veeteedeameti tasudest ning makstud tasudest laevaagentuuridele, reisibüroodele, bussifirmadele ja külastatud turismiobjektidele.

Küsitluse järgi kaalus 66% reisijatest Tallinna naasmist pikemaks puhkuseks ning koguni 92% soovitavad kindlasti või tõenäoliselt oma tuttavatele Tallinna külastamist.

Esimest korda sai sel aastal Tallinna Sadamast ka nõnda nimetatud „turnaround“ ehk pööringu sadam kruiiside algus- ja lõpp-punkt. Kruiisifirma Happy Cruises pakub esmakordselt kruiise Läänemerel ning teostas oma laeva „Gemini“ reisijate vahetuse just Tallinnas. Hispaanlastest kruiisituristid saabusid Tallinnasse ja lahkusid Tallinnast lennukitega suve jooksul viiel korral.

2012. aastaks on Tallinna Sadamasse oodata umbes samas suurusjärgus kruiisilaevakülastusi- ja ca 450 000 kruiisireisijat.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee