Rivo Sarapik • 18. oktoober 2011
Jaga lugu:

Edelaraudtee tahab Tallinn-Väikse raudteejaama ümber ehitada

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule kehtestamiseks detailplaneeringu, mis võimaldab Tallinn-Väikse raudteejaama hooned rekonstrueerida ning nende kõrvale uue jaamahoone ehitada.

Juurdeveo tn 25 kinnistu detailplaneering annab võimaluse rajada 0,19 ha suurusele maa-alale kuni 4 maapealse ja 2 maa-aluse korrusega jaamahoone ning olemasoleva jaamahoone ja endise tööriistakuuri rekonstrueerida. Detailplaneeringu koostas Guru Projekt OÜ.

Edelaraudtee Halduse AS-ile kuuluval kinnistul paiknevad arhitektuurimälestiseks tunnistatud Tallinn-Väike jaamahoone ja raudteejaama tööriistakuur. Praegu Tallinn-Väike jaamahoone avalikku funktsiooni ei oma.

Ühtlasi muudetakse detailplaneeringuga Juurdeveo tn 25 kinnistu transpordimaa maakasutuse sihtotstarve 55% ulatuses tootmis- ja 45% ulatuses ärimaaks. Kavandatud hoone ehitatakse raudtee uueks administratiivhooneks-juhtimiskeskuseks. Hoonesse on planeeritud piletimüük, ooteruumid ja väiksemad äriruumid reisijate teenindamiseks. Ajalooline jaamahoone ei võimalda kõiki tänapäevase jaamahoone ruume ning tehnikat mahutada, vanasse jaamahoonesse on planeeritud restoran ning majutuskoht.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Edelaraudtee Halduse AS.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee