Jaga lugu:

Ansip tutvub täna Koidula piirijaamaga

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts esitleb täna peaminister Andrus Ansipile Kagu-Eestis peatselt valmivat Koidula raudteepiirijaama ehitust.

„Tegemist on ühe viimaste aastate suurima objektiga, mis Eestis riigi poolt ehitatud. Suve lõpus valmiv piirijaam läheb vanas rahas maksma üle miljardi krooni,“ rääkis Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogu esimees Taavi Rõivas.

Rõivas märkis, et lisaks kontrolli paranemisele Euroopa Liidu välispiiril, on piirijaama valmimine tähtis veel vähemalt kahel põhjusel. Esiteks on see oluline Tartu elanikele, sest  raudteevedude tolliprotseduurid ei toimu enam ülikoolilinnas, vaid piiril. Teisalt tehti ehituse käigus korda hulk kohalikke ühendusteid.

„Valmiv piirijaam loob uusi võimalusi kaubavahetuseks Venemaaga, parandades piirikontrolli kõige kaasaegsemaid vahendeid kasutades.  Näiteks paigaldatakse Koidulasse statsionaarne Hiina päritolu  röntgenisüsteem, mis paikneb kahel pool raudteed. Piiri ületav rong sõidab seadmete vahelt läbi,“ selgitas Rõivas.

Kagu-Eestist Riigikogusse valitud Valdo Randpere sõnul on Koidula piirijaam hea näide sellest, kuidas Eestis investeeritakse äärealadele. „Luuakse hulk töökohti, neist paljud on kõrge lisandväärtusega – tolliametnikud ja erinevate kontrollseadmete operaatorid. Tööd saavad ka kohalikud inimesed,“ rõõmustas Randpere.

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee