Palju kirgi kütnud uue liikluskindlustusseaduse ettevalmistamine sisaldas muu hulgas 30 inimese reisi Hispaaniasse. Delegatsioonis olid kindlustusseltside ja liikluskindlustusfondi juhid ning finantsinspektsiooni ja rahandusministeeriumi ametnikud.i
Mais korraldas Liikluskindlustusfond (LKF) reisi Hispaaniasse. Barcelonas ja Madridis käisid teiste seas Eesti peaaegu kõikide suuremate kindlustusseltside tippjuhid, LKFi kolmeliikmeline juhatus, seltside üle järelvalvet pidava finantsinspektsiooni (FI) jurist Mari Puusaag-Tamm ja rahandusministeeriumi (RM) kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste, kes on uue liikluskindlustusseaduse eelnõu üks väljatöötaja ja selle seletuskirja koostaja.
LKF juhi Mart Jesse sõnul tutvuti Hispaanias sealse liikluskindlustussüsteemi toimimisega, milles olevat palju sarnasusi meie tulevase süsteemiga. Õppereisi eesmärk jääb aga Äripäevale arusaamatuks, sest eelmainitud seaduse eelnõu sai valmis juba eelmisel aastal, mida näiteks LKF tunnistab ka oma mulluses majandusaruandes.
Lisaks uurisid reisilised ka ravikindlustussüsteemi. „Hispaania on oma sotsiaal-majanduslikult taustalt väga sarnane Eestiga,“ selgitas Jesse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nii RM kui ka FI kinnitavad, et nende töötajad käisid soojamaareisil oma tööandja kulul. Näiteks RM maksis sõidu eest üle 1000 euro.
Artiklit saab pikemalt lugeda
paberlehest või ostes
päevapileti.
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.