• 12.04.11, 11:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jääteedel sõitis kolm korda rohkem sõidukeid kui mullu

Tänavu talvel sõitis Eesti kuuel jääteel kokku 55 663 sõidukit, mis on üle kolme korra rohkem kui möödunud aastal.
Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles ERRi uudisteportaalile, et kõige kauem (51 päeva) oli avatud Haapsalu-Noarootsi 3,5-kilomeetrine jäätee, mida kasutas ühtekokku 11 013 autot, kuid kõige rohkem sõidukeid registreeriti Kuivastu-Virtsu jäätrassil (oli avatud 24 päeva), kus sõitis 17 112 autot.
Kõige pikema, 25-kilomeetrise Heltermaa-Rohuküla jäätrassi (32 päeva) läbis 14 091 sõidukit, Rohuküla ja Vormsi vahel sõitis 5101, Hiiumaa ja Saaremaa vahel 5042 ning Munalaiu ja Kihnu vahel 3304 sõidukit.
Jääteede ettevalmistamiseks ja korrashoiuks kulus kokku üle 278 000 euro. Kõige kallimaks kujunes Heltermaa-Rohuküla trass, millele kulus enam kui 104 000 eurot.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Mullu oli avatud neli jääteed ning siis kasutas neid 17 214 sõidukit.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Hetkel kuum

Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Järk-järgult tulevad Saksamaal kasutusse politsei uued töötõendid. Mida tasub neist teada?
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?
Kampaania toimub kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides, lisaks Šveitsis, Türgis ja Serbias.
Uudised
  • 09.02.26, 10:34
Tähelepanu: algas üle-Euroopaline veokite ja busside kontrollikampaania
Luubi all on iga detail: alates sõidukite seisukorrast kuni juhi dokumentideni välja
Vito on nii seest kui väljast üllatavalt nägus, elegantne ja võimekas mahtuniversaal.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele