Roomassaare sadama ala on puidumaterjali nii täis, et suur hulk puidust on tulnud ladustada ka sadamalähedasele platsile, seetõttu erakorraliste jääoludega ja navigatsiooniperioodi lõppemisega mullu detsembris on Roomassaares kaubavedu katkenud juba ligi neli kuud.
Praeguste erakorraliste jääolude tõttu on AS Saarte Liinid pöördunud keskkonnaameti poole palvega saada luba sadamas süvendus- ja kaadamistööde tegemiseks kohe pärast jää taandumist ehk siis juba aprillis või mais.
Saarte Liinide juhatuse liige Peeter Oopkaup selgitas kirjas keskkonnaametile, et taotluse vee erikasutusloa muutmise jaoks esitasid nad tegelikult juba mullu augustis ning selle alusel sooviti loas muudatust suurendamaks süvendustööde mahtu sadamas 4300 kuupmeetrilt 8000 kuupmeetrile.
Põhjuseks oli Oopkaubi sõnul asjaolu, et esialgse vee erikasutusloa taotlemisel oli aluseks 2002. aastal tehtud mõõdistus, mis erines olulisel määral enne süvendustööde algust 2010. aastal tehtud mõõdistuse tulemustest. Selle asjaolu ilmnemisel otsustati teha tööd vee erikasutusloas fikseeritud mahus ja ülejäänud mahu osas töö peatada kuni vee erikasutusloa muudatuse väljastamiseni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.