Kadrin Karner • 22. märts 2011
Jaga lugu:

MTA palub liiklusregistris täpsustada raskeveokite andmeid

Maksu- ja tolliamet (MTA) saatis märgukirja 2084 isikule, kes peaksid täpsustama oma raskeveoki andmeid liiklusregistris.

Maanteeameti andmetel on just nii palju isikut registreerinud liiklusregistris sadulveduki, kuid ei ole registreerinud autorongi koosseisu kuuluva haagise andmeid. Täpsed andmed liiklusregistris on olulised raskeveokimaksu korrektseks määramiseks.

 Raskeveokimaksu maksavad Eestis ajutiselt või alaliselt elavad füüsilised isikud, Eestis registreeritud juriidilised isikud ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused või raskeveoki valdaja, kellel  on liiklusregistris registreeritud 12-tonnise või suurema registri- või täismassiga veoauto või veoautost ja haagisest koostatud 12-tonnise või suurema registri- või täismassiga autorong, mille veoauto on registreeritud liiklusregistris. Kui autorong liikleb vaid välismaal ja Eestisse ei sõida, ehk haagised jäetakse piiri peale ja Eestis sõidab ainult sadulveduk, siis autorongi andmeid registreerima ei pea. Täiendavate küsimuste korral palub MTA pöörduda maanteeameti poole.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee