Esmaspäeval, 21. veebruaril, katkeb raudteeühendus Iraagiga, kuna rahvusliku raudteefirma INRC töötajad kuulutasid välja streigi.
Raudteetöölistele põhjustas meelepaha Iraagi rahandusministeeriumi teade subsiidiumite maksmise katkestamisest. Seetõttu satub INRC olukorda, kus ei suuda palku välja maksta, edastas Agence France-Presse.
Raudteejaamadesse koguneb meelt avaldama 12 000 inimest. Oletatakse, et Bagdadi kesksest raudteejaamast toimub protestimarss "rohelise tsoonini", kus asub suurem osa valitsusasutusi ja saatkondi.
2003. aastal jõudsid INRC ja rahandusministeerium kokkuleppele, et riik maksab ettevõttele igal aastal 75 mld dinaari (63,5 mln dollarit). Oletati, et see kokkulepe pädeb 2014. aastani.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kahjumis siplev INRC teenindab igal aastal ligikaudu miljonit reisijat. Iraagi rahvuslik raudteefirma aastakäive on aga vaid 9 mln dinaari (7 640 dollarit).
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.