• 09.11.10, 15:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ühinemisest sünnib Soome suurim ekspordisadam

Kotka ja Hamina linnavalitsused võtsid eile õhtul vastu otsuse ühendada sadamad.  Haminakotkast saab Soome suurim ekspordisadam.
Ühinemine loob riigi suurima ekspordi sadama kaubamahuga 15-16 miljonit tonni aastas, kirjutab Helsinki Times.
Konsolideerumise tulemusena loodetakse kokku hoida 60 miljonit euro aastas. Uus äriühing Haminakotka Sadama Oy  alustab tegevust järgmise aasta mais, kusjuures Kotka omab ette võttest 60% ja Hamina ülejäänu.
Kotka linnavolikogu kiitis ühinemise heaks ühehäälselt, ent Hamina volikogu liikmetest hääletas 27 poolt ja 16 vastu.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Tea Taruste

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 08:58
Nutikas ja maksuvaba valik kauba vedamiseks
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele