Täna kohtuvad Riias Eesti, Läti ja Leedu tolliametite juhid, et kinnitada Balti riikide tollikoostöö tegevuskava aastateks 2010-2011.
Varem ei ole niisugusel tasemel tollikoostööd kolme riigi vahel olnud. Kuni Euroopa Liiduga liitumiseni oli ellu kutsutud Balti riikide Ministrite Nõukogu raames tolli vanemametnike komitee ja selle ekspertgrupid, mis tegutsesid ühishuvi pakkuvates valdkondades. Euroopa Liiduga liitumise järel eeldasid riigid, et kõik tollialase koostöö küsimused leiavad ühiselt ka lahenduse.
“Nüüdseks on aeg näidanud, et kõigil kolmel riigil on siiski kattuvaid ja ühiseid valdkondi ning probleeme, mida saab kõige tulemuslikumalt lahendada just kolmepoolse koostöö kaudu. Selle tõestuseks ongi täna kinnitatav tegevuskava,” lausus maksu- ja tolliameti peadirektor Enriko Aav.
Tegevusplaani panid kokku septembris Tallinnas koos olnud tollieksperdid ja kava aluseks oli  juunis toimunud Balti tollijuhtide töökohtumisel kokkulepitu. Koostöö põhisuunaks on välja selgitada automaatsete numbrituvastuse süsteemide ühildamise võimalused, koordineerida ühine tegevus Euroopa Liidu valdkonnas ja suhetes Venemaaga. Samuti vahetatakse parimat praktikat.
“ Peame väga oluliseks selle tegevuskava raames ka ühisaktsioonide kavandamist võitluseks tollialaste õiguserikkumistega, kusjuures erilise tähelepanu all on osapoolte koordineeritud tegevus võitluses salatubakaga,” rääkis Aav.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:58
Kaugloetavad tahhograafiandmed tõhustavad oluliselt logistikaettevõtete tööd
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele