Leedu transpordiministri sõnul küsib riik peatselt euroliidult Rail Baltica käivitamiseks 900 miljonit krooni, teatab Railway Market.
Leedu transpordiminister Eligijus Masiulis kohtub järgmisel nädalal euroliidu esindajatega ja siis kavatseb ta arutleda nendega Rail Baltica ehitamiseks vajamineva 906 miljoni krooni eraldamise üle.
Transpordiministri sõnul läheb Rail Baltica Leedu osa ehitus kokku maksma 3,62 miljardit krooni. Ta loodab, et euroliit katab sellest summast 27%. Ülejäänud raha tuleb Leedul koguda ise: osa sellest tuleb peaks tulema Leedu Raudteelt, osa Euroopa Investeerimispangalt.
Seotud lood
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.