• 17.12.09, 12:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Läti konteinervedu püüab ärgata

Ehkki võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on selle aasta 11 kuu konteinervedu Lätis miinuses, loodavad lõunanaabrid lähitulevikus avada mitu uut konteinerliini, edastab Logistics Finland.
Eelmise aasta 11 kuuga käitles näiteks Ventspilsi Sadam 13 900 TEU-d, kuid selle aasta samal ajal vaid 380 TEU-d, seega kukkumine on tervelt 97,3%. Liepajas toimus samade perioodide võrdluses muutus 4170 TEU-lt 1000 TEU-le, ehk langus on 76,1%. Riia Sadamas muutusid näitajad vastavate aegade võrdluses 195 300 TEU-lt 165 500 TEU-le ehk langus on 25,3%.
Siiski loodab Riia Sadam palju tulu tõusvat USA militaarkonteinerite vahendamisest Afganistaani. Juba sügisel suutsid lätlased selles vallas end ameeriklastele tõestada. Lisaks usuvad lätlased, et juba lähemas tulevikus hakkab konteinervedu kasvama ja on valmis avama uusi konteinervedude liine.
 

Artikkel jätkub pärast reklaami

 
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 13:57
Raben Eesti logistikateenused vastavad kohalikele vajadustele, aga Euroopa mõõtkavas
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele