• 23.07.09, 12:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Toll: enim rikkumisi teedel aktsiisikaupadega

Tolli liikuvad kontrollrühmad viisid esimesel poolaastal maanteedel läbi 8067 kontrolli, mille puhul avastati 296 rikkumist, enim aktsiisikaupadega seotult. 
Rikkumiste mahult moodustavad suurima osa erimärgistatud kütuse ebaseadusliku kasutamise juhtumid, teatas Maksu- ja tolliamet. Tervikuna on erimärgistatud kütuse kasutamise tase siiski madal – 3,7 protsenti.
Olulisemad maanteekontrollis avastatud rikkumised on seotud aktsiisikaupadega. Näiteks teostasid tollikontrolli liikuvad rühmad läbiotsimisi ja kontrolle erinevatel turgudel ning kokkuostjate juures, et avastada Venemaa maksumärgiga sigarette, mis tuuakse üle idapiiri maksuvaba koguse piires.
Tegevus saab teisel poolaastal uue näo, sest alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse (ATKEAS) muudatusega on sigarettide maksuvaba kogus 1. juunist viis korda väiksem.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kuue kuuga on tolliametnikud kontrollinud kokku 375 tanklat ja avastanud neis mittekvaliteetse kütuse müügi 44 juhul. Sellega peatati ligi 1 109 163 liitri ebakvaliteetse kütuse müük. Sarnaselt 2008. aastaga on tanklakontrollis avastatud rikkumiste tase umbes 12% juures. Samas on tollikontroll objektivalikus lähtunud riskianalüüsist ja selle järgi saab ütelda, et ebakvaliteetse kütuse müük toimub peaasjalikult väiksemates tanklates.
2009. aasta esimesel poolaastal viidi läbi ka operatsioonid Lätist saabuvate kütuseveokite kontrollimiseks eesmärgiga avastada salakütusevedajad ning takistada aktsiisikauba ebaseaduslik käitlemist.
Sagenenud on juhtumid, kus koostöös logistikafirmadega on avastatud suuremad kogused sigarette saadetistes, mis on mõeldud edastamiseks teistesse liikmeriikidesse (Inglismaa, Belgia) ja sigaretid on peidetud deklareeritud kaupade sisse (nt arvuti korpused jms).

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.25, 15:43
Millist ladu finantsjuht eelarvesse tahab?
Eesti ettevõtted kaotavad igal aastal tuhandeid eurosid lihtsalt seetõttu, et nende ladudes seisab tühja õhku. Samal ajal on tehnoloogia ja targad laolahendused jõudnud sinnamaani, et iga kuupmeetri saab päriselt teenima panna. Laomaailma tegevjuht Ruth Selirand ja tootemeeskonna juht Joel Joa ütlevad otse: nutikas ladu ei ole kulu, vaid kasumit kasvatav süsteem, kus tööjõudu kulub vähem, varud liiguvad kiiremini ja iga otsus põhineb andmetel, mitte kõhutundel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele