• 06.03.09, 11:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kümnendik laevadest seisab jõude

Ootel seisvate konteinerlaevade hulk on maailmas kasvanud rekordkõrgele. Kaubata seisab jõude hetkel 453 laeva, mis moodustab kümnendiku konteinerlaevade mahust.
Mahutavad 453 laeva 1,35 miljonit TEUd, teatas Exim News.
Näitaja kasvas kahe nädalaga 60 laeva võrra, kui kaubavedude maht hakkas langema ja laevafirmad asusid liine harvendama.
Enim, peaaegu veerand, on tööta 1000-2000 TEUd mahutavaid laevu.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Laevadest pea pooled on meeskonnata tšrterlaevad ja mahutavad 320 000 TEUd.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.12.25, 12:53
Teemaksumuudatused Euroopas, mida veofirmad teadma peaksid
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele