Pakkumise suurenemine ja riske valesti hinnanud ettevõtete vara turule jõudmisega langevad hinnad laopindade turul tänavu veelgi, ennustab Ober-Hausi analüütik Rain Rätt.
Viimase poole aasta jooksul on pakkumisel olevate lao- ja tootmisobjektide hinnatase langenud 10-20%, kirjutab BPE Kinnisvaraekspert turuülevaates.
"Tänaseks on selge, et on üleinvesteeritud ja reaalsus on midagi muud kui paar aastat tagasi tehtud äriplaanid," lisab Rätt. "Üldine tarbimise kiire vähenemine avaldab meie hinnangul otsest negatiivset mõju ka laopindade turule. Mis juhtub elamispindade turul täna, juhtub homme äripindade turul."
Näiteks Tallinnas ja linna lähipiirkonnas on arendamisel üle 30 tehno- ja logistikapargi koos sadade kruntidega. Mitmete projektide arendamine seiskus 2008. aasta teisel poolel põhjuseks majanduslangus, finantseerimisraskused ja nõudluse puudumine.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Laopindade turust annab pikema ülevaate 3. veebruari Äripäev.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtted kaotavad igal aastal tuhandeid eurosid lihtsalt seetõttu, et nende ladudes seisab tühja õhku. Samal ajal on tehnoloogia ja targad laolahendused jõudnud sinnamaani, et iga kuupmeetri saab päriselt teenima panna. Laomaailma tegevjuht Ruth Selirand ja tootemeeskonna juht Joel Joa ütlevad otse: nutikas ladu ei ole kulu, vaid kasumit kasvatav süsteem, kus tööjõudu kulub vähem, varud liiguvad kiiremini ja iga otsus põhineb andmetel, mitte kõhutundel.