4. august 2008
Jaga lugu:

Automüügi langejate rivis leidub siiski ka kohta tõusjatele

Automüüginumbrid on sel aastal kõikjal maailmas langenud, nii ka Eestis, ometi leidub meil rida turuosalisi, kel mullusest märkimisväärselt paremini läheb.

Nii on juulikuu üldise 16% automüügi languse kõrval tublisti tõusnud Mini (300%), Fiati (124%), BMW (108%), Subaru (108%), Mitsubishi (52%) ja Škoda (46%) müük, selgub kodulehelt motors24.ee.

Suurte müüginumbrite taga on endiselt suuremad müüjad ehk Toyota ja Honda, kes on müügis siiski korralikult tagasi andnud (langus vastavalt 22 ja 25%). Kadunud on praktiliselt Peugeot (-76%), kes maadleb uue edasimüüja leidmisega. Suure põntsu on saanud ka Renault (-59%).

Tõusjatest vast üks automark on selline, mille tõusu ilma ühe suurtellimuseta ei oleks. Nimelt on Škoda kasvanud edetabelis kolmandaks ja müünud möödunud kuul üle kahesaja auto. Põhjus võib olla politseihange, sest sinivalged hakkavad nüüd Octaviatega liiklema.

Tabelist on täiesti kadunud Porsche, mis eelmisel aastal samal ajal suutis müüa kaheksa autot, nüüd aga mitte ühtegi. Luksuskaubad pole aga kuhugi kadunud, sest kaubaks on läinud Hummerid ja Maseratid.

Järgnevalt edastame motors24.ee avaldatud müüginumbrite tabeli:

Mark
juuli.08
juuli.07
Muutus %
SEAT2976-62
TOYOTA262337-22
SKODA20514046
CITROEN169186-9
VOLKSWAGEN158204-23
MAZDA1471451
FORD998813
OPEL86108-20
BMW8139108
KIA78745
1 - 10...11 - 20...41 - 41

LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee