Ford Motor Company teatas, et nende teise
kvartali kahjum oli 8,67 miljardit dollarit, mis tuli suuresti varade maha
kandmisest.
Ford kandis maha 8 miljardi dollari väärtuses varasid, millest 5,3 miljardit olid USA varad ja 2,1 miljoni suurune liisinguportfell, vahendas International Herald Tribune.
Fordi tulud kahanesid 5.6 miljardi dollarini, eelmisel kvartalil olid need 38,6 miljardit dollarit.
Ettevõte teatas ka, et hakkab hiljemalt 2012. aasta lõpus USAs müüma kuut Euroopa väikeauto mudelit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Fordi müük langes esimesel poolaastal 14%, kogu tööstusharu müük vähenes samal ajal 10,1%.
Kvartalitulemused kustutasid juhtkonna lootuse ettevõte järgmiseks aastaks kasumisse viia. Nüüd prognoositakse, et 2009. aasta on neljas kahjumiga aasta ettevõttele järjest.
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.