• 09.06.08, 18:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hispaania veofirmad streigivad kütusehindade tõusu vastu

Hispaanias alustasid südaööl kümned tuhanded veokijuhid tähtajatut streiki diiselkütuse hindade tõusu vastu.
Töö katkestanud veokijuhid häirisid liiklust Hispaania ja Prantsusmaa vahelistes piiripunktides, vahendasid Rahvusringhäälingu uudised.
Mitmete piketeerijate rividesse kuuluvate veoautode tuuleklaasid ja tuled on puruks, rehvid tühjaks lastud.
Samasuguseid seisakuid korraldasid sajad juhid ka näiteks Madridi ja Barcelona lähedal.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Diiselkütuse hind on tänavu Hispaanias tõusnud 20%.
Enamik 90 000 streikivast veoautojuhist on eraettevõtjad või töötavad väikeste firmade heaks. Ettevõtjad on teatanud, et lõppeda võib bensiini pakkumine ja kaup mitmetes supermarketites.
Autojuhid soovivad, et Hispaania valitsus kehtestaks nende teenustele miinimumhinna ja tagaks lepingutes kütusehinna parema kajastumise.
Valitsus plaanib sektorit aidata, andes erakorralisi laene, tagades paindlikumaid lepinguid ja sularaha makseid pensionile jääda soovivatele autojuhtidele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 08:58
Nutikas ja maksuvaba valik kauba vedamiseks
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele