Raepress teatas täna, et piletikontrolli
õigus antakse Tallinna linnavalitsuse määruse eelnõu kohaselt
munitsipaalpolitseile.
Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet(Mupo) hakkab bussis, trammis ja trollis piletita sõitnutele karistusi määrama.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on eelnõu eesmärgiks taastada toimiv sõiduõiguse kontrollsüsteem Tallinna ühistranspordis. „Munitsipaalpolitsei isikkoosseis suureneb lähiajal 60 kontrolöri võrra,” selgitas Aas.
Määrusega täieneb ametnike loetelu, kellel on õigus linnavalitsuse kui kohtuvälise menetleja nimel väärtegusid menetleda ja väärteomenetluses kogutavaid delikaatseid isikuandmeid töödelda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.