• 26.03.08, 19:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Helsinkis pakutakse autorenti 5 euroga

Alustav ettevõte O2 Media pakub pisiautot Smart sümboolse hinna eest, kuid autol oleva reklaami piisavaks näitamiseks peab rentija päevas sõitma vähemalt 30 kilomeetrit.
Terve nädalavahetus läheb maksma 20 eurot, kirjutas Kauppalehti. "Tarbija rendib auto, mille kulud maksab kinni reklaamiandja," seletas ettevõtte tegevjuht Ilkka Tiainen.
Idee pärineb Austriast, kus endise vormeliässa Niki Lauda firma käivitas asja 50 Smartiga. Nüüd tegutseb Lauda Motion kõigis suuremates Saksamaa linnades. Tiainen õppis Saksamaal ning Lauda firma oli õppetöös kasutusel näidisjuhtumina. Seal lubatakse reklaamiandjale 14000 kontakti ööpäevas iga auto kohta. Soome versioon lubas veebruari lõpus samaks näitajaks 6000. Helsinkis alustati ligi kuu aega tagasi tegevust 16 pisiautoga. Peale nõutava minimaalse läbisõidu saab autot rentida maksimaalselt kolmeks ööpäevaks korraga, samuti peab see tagastades olema puhas, et reklaam ei peituks sopakorra alla.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Helsinkist väljapoole ei plaani ettevõte tegevust laiendada. Saksamaal on sarnasel firmal kõige väiksem linn, kus teenust pakutakse, 500000 elanikuga Stuttgart.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Hetkel kuum

Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Järk-järgult tulevad Saksamaal kasutusse politsei uued töötõendid. Mida tasub neist teada?
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Suurim ettevõte Baltic Maritime Logistics Groupis on 182 miljoni eurose müügituluga Hansa Shipping.
TOP
  • 30.01.26, 14:02
Dividendide TOP: BMLG aktsionärid võtsid ligi 10 miljonit eurot dividende
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Vito on nii seest kui väljast üllatavalt nägus, elegantne ja võimekas mahtuniversaal.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele