Saksa autotootja BMW alustab 2008. aastal
põhjaliku kokkuhoiuprogrammiga, mille raames koondatakse 8000 töökohta.
Autotootja on arvestanud, et tootlikkus kasvab aastaga 5-10%. Kuna müük aga arvatavasti samas taktis ei kasva, on BMW juht Norbert Reithofer sunnitud loobuma tuhandetest töökohtadest, vahendas di.se Der Spiegeli uudist.
BMW teatas, et koondamine toimub vabatahtlikkuse alusel. Ennekõike vähendatakse töötajaid sellega, et pensionileminejate asemele ei võeta tööle uusi inimesi ning asendustöötajaid kasutatakse vähem.
Esialgu puudutab kokkuhoiuplaan vaid Saksamaad. BMW tehastes USAs ja Hiinas on pigem oodata tööjõu suurendamist.
BMW eesmärk on tõsta tootlikkust. Sel aastal oli ettevõtte märgatavalt madalama tootlikkusega kui konkurent Daimler.
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.