11. detsember 2007
Jaga lugu:

Autoettevõtjad: Parts tegi sõnade asemel tegusid

Autoettevõtjate liidu juhi Villem Tori sõnul on Juhan Parts esimene Eesti minister, kes transpordiettevõtete jaoks ka midagi reaalset ära tegi.

Tori ütles täna, et minister Juhan Parts on üleüldse esimene minister, kes transpordiettevõtete jaoks ka midagi reaalset ära teinud on. „Tänan minister Juhan Partsi, kes pole jätnud vedajate kriitilisi märkusi tähelepanuta ja on ka midagi reaalselt ette võtnud,“ märkis Tori vahetult enne töökokkuleppe allkirjastamist.

Tori rääkis, et transpordisektori jätkusuutlikkusele pani majandusminister aluse juba juunikuus. "Tänaseks oleme jõudnud reaalsete sammudeni, kuid ka transpordisektori areng peab järgi jõudma, et kokkulepitud palku maksta,“ kommenteeris Toripikka aega kestnud palgaläbirääkimiste tulemust.

Tori lisas, et tema kirjutab täna küll töökokkuleppele alla, kuid see peab jõustumiseks saama nõusoleku ka Autoettevõtete liidu üldkogult, mistuleb kokku homme.

Töökokkuleppe lisana võtsid autoettevõtjad ja ametühingud vastu ühise deklaratsiooni, mis nõuab riigihanketingimuste ülevaatamist ja ausa konkurentsi tagamist. Pole võimatu, et tulevikus pääsevad riigihankele vaid need transpordiettevõtted, kes hoolitsevad oma töötajate eest ja kus ametühingud toimivad.

Transpordi hankesüsteem võetakse tõsiselt luubi alla ja lähiajal seda ka korrastatakse, tutvustas riikliku lepitaja kantselei ühisdeklaratsiooni sisu.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee