Riik on Tallinna-Tartu maanteele ette jäänud eramaa omandamiseks seni kulutanud 4,6 miljonit krooni. Lõplik summa on alles selgusetu.
Kokku oli maantee laiendamiseks maade sundvõõrandamisse kaasatud neli maaomanikku, kellest kolmega said majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning maanteeamet kokkuleppele, ühega aga käib vaidlus ikka veel.
„Maa võõrandamise üle kellegi teisega ei vaidle. Eelmisest sundvõõrandamisest on jäänud veel õhku üks hinnavaidlus,“ ütles aripaev.ee-le ministeeriumi majandus- ja riigivara talituse juhataja Taivo Linnamägi. Tema sõnul on seni riigieelarvest tulnud ligi 4,6 miljoni krooni sisse arvestatud nii maa maksumus, maakorraldustööde maksumus, notaritasud, riigilõiv ja erakorralise hindamise kulu. Summast on välja jäetud kohtutäituri kulud, kuna üks menetlus kestab siiani kohtus.
Sundvõõrandamise pindalad olid ministeeriumi andmetel 600-1300 m2 piirimail. Kokku omandati Vaida-Aruvalla lõigul tee-ehituseks maad ligikaudu 13 hektarit.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.05.26, 16:07
Kas tõstad õigesti? Need on levinuimad vead raskuste teisaldamisel
Raskete esemete tõstmine on paljudes töökohtades igapäevane osa tööst. Selleks, et vältida keha ülekoormamist ja vigastusi, on oluline kasutada õigeid tõstmisvõtteid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele