Uuest aastast saab osadele Volvo mudelitele lisavarustusena osta alkoholiluku.
Volvo alkoholiluku Alcoguard eesmärk on vähendada joobes juhtide põhjustatud õnnetuste arvu, vahendas Tarbija 24.
2008. aasta algusest on Alcoguard saadaval Volvo S80, V70 ja XC70 lisavarustusena. Järgmisel suvel peaks alkoholilukk tulema ka väiksematele Volvo mudelitele.
Volvo esindaja Ingrid Skogsmo sõnul on iga kolmas liiklusõnnetus Euroopas alkoholiga seotud ning uue seadme pakkumise eesmärk on vähendada joobes juhtide põhjustatud õnnetuste hulka.
Volvo plaanib müüa 2000 alkoholilukku aastas, põhituruks arvatakse saavat Rootsi ja Euroopa, kuid Alcoguard tuleb müügile ka USAs.

Seotud lood

Uudised
  • 06.08.26, 17:35
Kas suudad kriisi peatada enne, kui üks katkestus paneb seisma kogu ettevõtte?
Energia- ja sidekatkestus, tarnehäire või küberrünnak võib halvata ettevõtte tegevuse kiiremini, kui juhtkond jõuab reageerida. Logistikauudiste tänavu sügisel esmakordselt korraldatav „Kriisikindluse konverents 2026“ keskendub sellele, kuidas vähendada ettevõtte kriitilisi sõltuvusi ja jätkata tegevust ka siis, kui tavapärased süsteemid enam ei toimi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele